Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

Маркшейдерська справа

Головна / Маркшейдерська справа

Хто такий маркшейдер?

Ви не знаєте? А між тим, це дуже корисна і важлива професія для нашого суспільства і держави в цілому.

Термін “Маркшейдерська справа” в перекладі з німецької мови означає мистецтво встановлювати межі.

Сучасний маркшейдер – фахівець з геодезичних вимірів, який постійно працює з точними вимірювальними приладами (оптичними та електронними теодолітами, тахеометрами, нівелірами, супутниковими системами). Він виконує різноманітні виміри, проводить їх обробку в паперовому та електронному вигляді.Чому це важливо?В Західному регіоні і сусідніх областях наш коледж є єдиним навчальним закладом, який проводить підготовку молодших спеціалістів за спеціалізацією «Маркшейдерська справа».У теперішній час розвиток міст і населених пунктів неможливий без геодезично-маркшейдерських робіт.

Жодне будівництво (житлові будинки, інженерні споруди, дороги, мости, гаражні комплекси, підземні споруди) не обходиться без геодезиста або маркшейдера.  Геодезист приходить на будівельний майданчик першим. Саме він точно встановлює місце розташування майбутнього будівельного об’єкта.

Під час будівництва геодезист (маркшейдер) контролює правильність ведення робіт, проводить вимірювання і коригує відхилення від проекту.Прокладання трубопроводів, газо- та нафтогонів також не обходяться без геодезичних вимірювань.Маркшейдерська служба бере участь у розвідці родовищ корисних копалини і експлуатації гірничих підприємств. Послугами маркшейдера користуються архітектори і ландшафтні дизайнери, юристи, геологи, автомобілісти, військові.

 

Особливості професії

Робота маркшейдера позбавлена рутини і монотонності.

Маркшейдерові необхідно бути хорошим аналітиком, відданим своїй справі, спостережливою, урівноваженою і винахідливою  людиною. Незважаючи на сучасну вимірювальну техніку, маркшейдер повинен мати хороший окомір, який розвивається в процесі роботи.

Працевлаштування

Фахівець маркшейдер може працювати на підприємствах, які здійснюють видобуток корисних копалин підземним та відкритим способами (на кар’єрах, шахтах); під час будівництва промислових та цивільних споруд, метрополітенів, підземних паркінгів; у дослідницьких і топографічних організаціях; під час будівництва газо- та нафтогонів; в геологорозвідці; в проектних та науково-дослідницьких інститутах; у галузі метрології, землеустрою та кадастру.

Заробітна плата маркшейдера залежить від його кваліфікації та місця працевлаштування і в 2017-2019 роках складала 7 000 – 15 000 грн. В приватних та спеціалізованих організаціях вона може бути вищою.

Приєднуйтесть до нас!