Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

Міжнародна співпраця

Головна / Міжнародна співпраця

У 2010 році було підписано договір про співпрацю між Кам’янець-Подільським індустріальним коледжем та Комплексом політехнічних шкіл (м. Глогув, Польща). Сторони задекларували наміри реалізовувати спільні соціально-освітні проекти для студентської молоді, а також здійснювати обмін досвідом методичної та навчальної роботи серед викладачів. До 2014 року партнерські проекти були спрямовані на ознайомлення молоді з культурою, архітектурою та кухнею України та Польщі, маючи на меті руйнування стереотипів та бар’єрів між молодими поляками та українцями. Під час обмінів студенти завжди мешкали у родинах своїх колег, дотримуючись правила «Відкриючи сім’ю – ти відкриєш країну».

1 11

У 2014 році п’ять викладачів Кам’янець-Подільського індустріального коледжу пройшли безкоштовний навчальний курс організований Комплексом шкіл політехнічних та Фондом Взгуж Дальковскіх, який включав стажування з фахових комп’ютерних та електротехнічних дисциплін, математики, біології і польської мови.

2 22 22222

У 2014 та 2015 роках представники обох навчальних закладів мали змогу взяти участь у двох освітніх проектах, профінансованих польським міністерством освіти: «Дружба – це не байка» та “Роботи змінюють світ”. В ході реалізації проекту «Дружба – це не байка» українські та польські студенти працювали із дітьми молодшого шкільного віку в Кам’янці-Подільському та Глогові, презентуючи фольклор, традиції та звичаї свого краю. Проект “Роботи змінюють світ” був спрямований на допомогу дітям з особливими потребами обох міст-партнерів.

3 33 333 3333 33333 3333333

У 2016 році відбувся проект із назвою «5 хвилин рятує життя». В процесі реалізації проекту студенти зустрічалися з представниками рятувальних служб Глогова та Кам’янця-Подільського, отримали навики надання першої до медичної допомоги при нещасних випадках. Пізніше передавали здобутий досвід учням молодших класів в школах міст-партнерів. Чудовим результатом проекту стало створення в нашому коледжі рятувальної дружини, яка на волонтерських засадах продовжує передавати навики першої до медичної допомоги при нещасних випадках в школах та установах регіону, використовуючи спорядження отримане в подарунок від польських партнерів. Така робота отримала достойну оцінку від громади Хмельницької області і відзначена дипломом ІІ-го ступеня у конкурсі кращих практик «Змінюй світ: досягай цілей сталого розвитку» в рамках Регіонального форуму «Хмельниччина в контексті реалізації цілей сталого розвитку ООН».

44 444 44444

У 2018 році було реалізовано проект «Роботи? Це легко!». На основі проекту в коледжі функціонує гурток робототехніки, що користується популярністю серед студентів відділення комп’ютерних технологій.

55 5555 55555

Окрім того, в 2018 та 2019 році Комплексом шкіл політехнічних було організовано два візити викладачів індустріального коледжу на стажування з комп’ютерних та електротехнічних дисциплін.

66 6666 666666

У вересні 2019 року, як результат співпраці між навчальними закладами завідувач відділення комп’ютерних технологій С.З. Никифорчин мав можливість пройти разом із групою викладачів та студентів Комплексу політехнічних шкіл стажування організоване в рамках платформи Erasmus+ освітньою фірмою Euromind (м.Севілья, Іспанія)

7 77 777davsdr

У жовтні 2021 року Комплекс політехнічних шкіл знову щиро запросив до співпраці в новому проєкті Індустрію. Польсько-українська рада обміну молоддю профінансувала проєкт «Meet SMART home!» авторами якого є Pawel Korzen, Artur Libner, Monika Kukulska, а зі сторони ДВНЗ «Кам’янець-Подільський індустріальний коледж» – Сергей Никифорчин. 10 студентів нашого навчального закладу мали можливість отримати нові знання та навички в області практичного проєктування та обслуговування систем «Розумних будинків», на базі партнерського закладу освіти «Комплекс шкіл політехнічних» м. Глогув, Польща.

sdrsdr

2022 рік Студенти та викладачі коледжу продовжують разом із польськими колегами знайомитись із сучасним напрямком – розумний будинок. Цей проєкт побудований на системах розумного будинку «Fibaro» та полягає в налаштуванні та встановленні різноманітних датчиків в кімнатах «розумного будинку». Велику зацікавленість до розробки інсталяцій та налаштування датчиків виявили викладачі нашого коледжу та їх польські колеги з політехнічної школи. Вони активно допомагали студентам у розробці проєкту.
В рамках реалізації проєкту відбулася зустріч молоді з представниками Особливої економічної зони міста Легніца. Досвідчені спеціалісти-психологи провели тренінг, на якому студенти навчилися проявляти демократичне лідерство, а не виражати агресію в стресових ситуаціях у ставленні до інших. Цікавою для студентів була зустріч з представником фірми Kis.me, під час якої нас ознайомили з діяльністю компанії та показали свій продукт.
В якості активного відпочинку на четвертий день проєкту делегація українських студентів на чолі з польським координатором Monika Kukulska, відвідали місто Зелена Гура та Зеленогурський університет . Екскурсія містом та по університету була цікавою та пізнавальною.
Подорож до Глогова була корисною, веселою та пізнавальною. Студенти познайомилися з новими друзями, викладачі – з польськими колегам і всі разом з великим задоволенням працювали над системою розумного будинку «Fibaro».

sdrsdrsdrsdrsdr

2023 рік. Наш навчальний заклад продовжує реалізовувати в сфері забезпечення якісної освіти концепцію «Індустрія – світ твоїх можливостей!». З 29 травня по 19 червня 2023 року студент відділення комп’ютерних технологій, Розумяк Андрій, разом з польськими однолітками, набував практичні навички з програмування в проєкті «EUROMIND EXPERIENCE» (місто Úbeda, Іспанія).
Група складалась з 16 польських студентів, та одного представника від Україні – Андрія Розумяка. Разом з програмістами та спеціалістами по комп’ютерних системах і мережах практику проходили також електрики, зварювальники. Андрій разом з польськими товаришами працювали на підприємстві «Artifactum» над розробкою головної сторінки сайту цього підприємства. Кожного дня працювали з кодами та відеороликами, які допомогали у вирішенні проблеми.
Останнього дня усі учасники проєкту отримали сертифікати та відгук від менеджера Antonio Sanchez.

sdrsdr

2023 рік не обмежився одним проєктом. В період з 16 по 23 вересня студенти та викладачі нашого коледжу, разом із колегами з Комплексу політехнічних шкіл (м. Глогув, Польща) прийняли участь в проєкті – ЕКО-3D.
ECO-3D – це проект, під час якого на основі цифрових технологій та 3D-принтерів студенти вчились користуватися переробленими матеріалами та підвищували обізнаність щодо переробки пластику. За допомогою власної розробки та виготовлених матриць отримували філамент – матеріал, з яким працює 3D-принтер.
У рамках проекту було проведено заняття з галузі 3D дизайну та поліграфії, які стали основою знань та навичок у сфері цифрових інструментів.
Проект фінансувався Польсько-Українською радою обміну молоді за рахунок гранту Міністерства освіти і науки, проходив на території Республіки Польща в місті Глогув.

sdrsdrsdrsdrsdrsdrsdr