Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

Спортивний клуб “Індустрія”

Головна / Спортивний клуб “Індустрія”

У спортивному клубі «ІНДУСТРІЯ» гартується молодь:

 або як зароджувався спортивний клуб

Фізичне виховання відіграє важливу роль у формуванні молодого покоління, зміцненні і збереженні його здоров’я, підготовці до майбутньої професійної діяльності та захисту Вітчизни. Розвиток фізичного виховання в Кам`янець-Подільському фаховому коледжі індустрії, бізнесу та інформаційних технологій має довгу та славну історію.
У 1945 році, на початку заснування технікуму, викладачами фізичного виховання були АФАНАСІЙ ІЛАГЕНЯН, ВОЛОДИМИР СОРОКІН, МИКОЛА ЯЦУРА, які в складний післявоєнний час стали першопрохідцями в налагодженні спортивної роботи в навчальному закладі.
На зміну цим викладачам, починаючи з 1954 року, приходили молоді викладачі фізичного виховання – випускники місцевого педінституту ВАСИЛЬ АНДРУЩАК, ФЕДІР СУРЖИКОВ, ІВАН БАСАРАБ. Вони розуміли, що досягнення успіхів у розвитку фізичного виховання і підготовці спортсменів високого класу неможливе без існування спортивної бази. Тому протягом кількох років силами всього колективу технікуму було створено спортивно-будівельні бригади, які очолювали молоді викладачі фізичного виховання. Шефи допомагали будівельними матеріалами, транспортом, а студенти виходили на будівництво після навчальних занять, на суботники і недільники. Протягом кількох літніх сезонів методом народного будівництва було побудовано гімнастичне містечко, тир, три волейбольних і два баскетбольних майданчики.
У 1958 році в навчальному корпусі розпочали будівництво спортивного залу, яке завершили за два роки. І ось нарешті створено спортивну базу – необхідну умову для якісного проведення занять з фізичного виховання, секційної і позакласної спортивно-масової роботи. Тоді в технікумі працювали спортивні секції баскетболу, волейболу, футболу, настільного тенісу, легкої атлетики, боротьби, плавання, важкої атлетики, боксу, фехтування, шахів-шашок, спортивної гімнастики, велоспорту, секція стрільби, яку очолював ветеран Великої Вітчизняної війни МИХАЙЛО ЛУК’ЯНЕНКО.
Положення про спортивні клуби середніх та середніх спеціальних навчальних закладів було затверджено у 1962 році. На той час збірні команди технікуму посідали найвищі сходинки у змаганнях на першість міста, області та в спартакіадах Раднаргоспів України. Дуже успішно збірні команди технікуму виступали на ІІІ-V спартакіадах Раднаргоспів України (1960-1963 роки), де технікум посідав 1-е загальнокомандне місце. Серед видів спорту, які входили до програми спартакіад, був і настільний теніс. За збірну команду технікуму виступали НІНА ТИМОШИНА і колишній випускник, директор технікуму АНАТОЛІЙ ЧОРНИЙ, які виконали норматив кандидата в майстри спорту. Тоді на V спартакіаді Раднаргоспів України збірна команда з настільного тенісу посіла 1-е місце.

За високі показники розвитку фізичної культури та спорту в технікумі Постановою Президії Всесоюзної ради добровільних спортивних товариств профспілок від 22 червня 1963 року колективу фізичної культури Кам’янець-Подільського індустріального технікуму було присвоєне звання Спортивний клуб “Індустрія”.

У Хмельницькій області це почесне звання багато років носить лише наш заклад серед закладів фахової передвищої освіти. До цього визнання технікум йшов довгих 18 років. 1960-1975 роки можна вважати періодом підйому фізичної культури і спорту в навчальному закладі.
Головою спортклубу “Індустрія” в 1963 році обрали викладача фізичного виховання ВАСИЛЯ АНДРУЩАКА, а керівником фізичного виховання на той час був ФЕДІР СУРЖИКОВ.
На початку сімдесятих до технікуму прийшов викладач, майстер спорту СРСР з акробатики ОЛЕКСАНДР ЧЕРЕВКО. Це фахівець своєї справи, відданий спорту ентузіаст. Протягом багатьох років він очолював секцію гімнастики, настільного тенісу та шахів. Його вихованці постійно посідали перші та призові місця на змаганнях різного рівня.
З 1986 року спортивний клуб “Індустрія” очолила ІРИНА ФЕДОТОВА.
У 1982 році дирекція технікуму запросила на посаду керівника фізичного виховання ЮРІЯ ПОКОТИЛЬСЬКОГО, який раніше 25 років працював у сільськогосподарському інституті, 16 з яких був завідувачем кафедри фізичного виховання. З його приходом спортивна робота набуває нового розмаху.
На початку 90-х років прийшли молоді енергійні викладачі фізичного виховання. СЕРГІЙ ПОКОТИЛЬСЬКИЙ очолив спортивний клуб “Індустрія”. Ним при спортклубі було створено гандбольну команду “Індустрія”, яка була однією з кращих команд на Поділлі. ЗІНАЇДА ФРАНКОВА очолила легкоатлетичну роботу в технікумі. Невдовзі її вихованці почали брати участь у міських та обласних змаганнях, посідаючи перші та призові місця.
З 2000 року керівником фізичного виховання стає амбітний СЕРГІЙ ПОКОТИЛЬСЬКИЙ. Спортивний клуб “Індустрія” очолює перспективний викладач СЕРГІЙ БАЛАН, тренер волейбольних команд, а сьогодні і голова циклової комісії.
Гордістю спортклубу є ВІКТОР ЛУНДИШЕВ, колишні голова Хмельницької обласної державної адміністрації і ОЛЕКСІЙ ПАСТУШКОВ, керівник управління справами персоналу ВАТ “К-ПЕМЗ”, які були членами збірної команди технікуму з баскетболу. Спортивну традицію батька гідно продовжив СЕРГІЙ ПАСТУШКОВ, офіцер Збройних сил України, який успішно захищав честь технікуму з волейболу. Серед випускників, викладачів та співробітників технікуму, які навчалися та працювали в різні роки є кандидати та майстри спорту СРСР і України.
Зокрема, СТЕПАН БАЙДЮК став майстром спорту СРСР міжнародного класу з легкої атлетики і учасником XVIII літніх Олімпійських ігор в Токіо в 1964 р. (біг на 5000 м. і 10000 м.), МИКОЛА БОРОДКІН виконав норматив майстра спорту СРСР міжнародного класу і був призером чемпіонату Європи з легкої атлетики із штовхання ядра, ЮРІЙ ГРАЧОВ і БОРИС ДОРОХІН брали участь у змаганнях зі спортивної гімнастики, МИКОЛА СТАРОДУБ, ВАЛЕРІЙ МАЦЕРУШКА і АНДРІЙ ЯРМІЛКО – велоспорту, ВАЛЕНТИН ХІМІЧ – боротьби, АНАТОЛІЙ ЩЕРБАКОВ – акробатики, ІВАН САВЧУК і АНАТОЛІЙ КОЧЕТКОВ – важкої атлетики, РОСТИСЛАВ ШВЕЦЬ і ЕДУАРД МОСІЙЧУК – військового триборства, ЮРІЙ БАРАНОВ – спортивного орієнтування, ОЛЕКСАНДР БУРДЕНЮК – волейболу, військового триборства, ОЛЕКСАНДР МНЮХ, чемпіон світу серед ветеранів, СТЕПАН ВІЗНОВИЧ, ВАЛЕРІЙ ЧЕРЕДНІЧЕНКО – волейболу, НАТАЛІЯ СМОТРОВА – стрільби, В’ЯЧЕСЛАВ СТАШЕВСЬКИЙ – бодібілдингу, ОЛЕКСАНДР ГУНЬКО вільної боротьби, ВАЛЕНТИН ГОРЯЧОК – боксу, В’ЯЧЕСЛАВ ТОМАШЕВСЬКИЙ, АНАТОЛІЙ ШУДРАК, ІГОР ЧАЙКОВСЬКИЙ захищали кольори Кам’янець-Подільської команди “Поділля” з футболу.
Гідно захищали і захищають спортивну честь Поділля на Всеукраїнських і Міжнародних змаганнях СЕРГІЙ МОСТІПАКА, майстер спорту міжнародного класу, срібний призер чемпіонату Європи з тхеквондо, ОЛЕКСАНДР ТРИКУЛІЧ, майстер спорту України, срібний призер чемпіонату Європи з рукопашного бою, МАКСИМ ЯКИМЧУК, кандидат у майстри спорту України з легкої атлетики, член збірної України, ДЕНИС ЧЕРНОГУБ, кандидат в майстри спорту, чемпіон Світу з панкратіону, КОСТЯНТИН ПОСИТЬКО, майстер спорту України з туризму.
ТЕТЯНА ПАЛІНКАШ, кандидат у майстри спорту України з легкої атлетики, член збірної України, ВАДИМ КАСАП, ОЛЕКСІЙ ПАСТУХ, БОГДАН ЗАВОДОВСЬКИЙ, кандидати у майстри спорту України з мотоциклетного спорту, гравці мотобольної команди «ПОДІЛЛЯ» і багато-багато інших спортсменів, які прославляли навчальний заклад на всеукраїнській та міжнародні арені.
Збірні команди спортивного клубу на протязі багатьох років були чемпіонами і призерами Спартакіади серед індустріальних технікумів СРСР. Спортсмени клубу вносять вагомий внесок у скарбничку області на юнацьких, молодіжних та Всеукраїнських змаганнях.
Спортклуб “Індустрія”- незмінний переможець і призер обласного конкурсу на кращу спортивну роботу серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. У 2011-2012 навчальному році студента індустріального коледжу ДЕНИСА ЧЕРНОГУБА визнано переможцем обласного конкурсу «Кращий студент» у номінації «Кращий студент-спортсмен».

При спортивному клубі працюють секції настільного тенісу, шахів, легкої атлетики (тренер ЗІНАЇДА ФРАНКОВА), волейболу (тренер СЕРГІЙ БАЛАН), футболу, баскетболу (тренер СЕРГІЙ ПОКОТИЛЬСЬКИЙ), стрільби (тренер ЕДУАРД ПАВЛОВСЬКИЙ).

За давньою і доброю традицією спортклуб щорічно проводить Спартакіади коледжу серед студентів навчальних груп І – ІV курсів, а також серед навчальних відділень. Сьогодні вони набули нового змісту з метою відродження національних традицій фізичної культури українського народу.
В 90-х роках керівником фізичного виховання ЮРІЄМ ПОКОТИЛЬСЬКИМ та спортивним клубом “Індустрія” започатковано щорічне проведення змагань серед працівників освіти навчальних закладів міста. Традиція проведення цих змагань продовжується дирекцією коледжу (СЕРГІЙ НИКИФОРЧИН), керівником фізичного виховання (СЕРГІЙ ПОКОТИЛЬСЬКИЙ), спортивним клубом “Індустрія” (СЕРГІЙ БАЛАН). З початку 2000 років цей турнір присвячується пам’яті ЮРІЯ ПОКОТИЛЬСЬКОГО, який був чудовою людиною і неперевершеним керівником.
На сучасному етапі розвитку спортивної роботи в коледжі студенти та викладачі продовжують славні традиції минулого, стають переможцями та призерами змагань різних рівнів. І в цьому запорука не лише закріплення рівня, якого вже досягнуто, але й завоювання нових рубежів. Таким чином, спортивний клуб “Індустрія” Кам`янець-Подільського фахового коледжу індустрії, бізнесу та інформаційних технологій можна вважати колискою юнацького спорту на Поділлі, а відповідно – частиною вітчизняного спорту.