Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

Міжнародна співпраця

Головна / Міжнародна співпраця

У 2010 році було підписано договір про співпрацю між Кам’янець-Подільським індустріальним коледжем та Комплексом політехнічних шкіл (м. Глогув, Польща). Сторони задекларували наміри реалізовувати спільні соціально-освітні проекти для студентської молоді, а також здійснювати обмін досвідом методичної та навчальної роботи серед викладачів. До 2014 року партнерські проекти були спрямовані на ознайомлення молоді з культурою, архітектурою та кухнею України та Польщі, маючи на меті руйнування стереотипів та бар’єрів між молодими поляками та українцями. Під час обмінів студенти завжди мешкали у родинах своїх колег, дотримуючись правила «Відкриючи сім’ю – ти відкриєш країну».

1 11

У 2014 році п’ять викладачів Кам’янець-Подільського індустріального коледжу пройшли безкоштовний навчальний курс організований Комплексом шкіл політехнічних та Фондом Взгуж Дальковскіх, який включав стажування з фахових комп’ютерних та електротехнічних дисциплін, математики, біології і польської мови.

2 22 22222

У 2014 та 2015 роках представники обох навчальних закладів мали змогу взяти участь у двох освітніх проектах, профінансованих польським міністерством освіти: «Дружба – це не байка» та “Роботи змінюють світ”. В ході реалізації проекту «Дружба – це не байка» українські та польські студенти працювали із дітьми молодшого шкільного віку в Кам’янці-Подільському та Глогові, презентуючи фольклор, традиції та звичаї свого краю. Проект “Роботи змінюють світ” був спрямований на допомогу дітям з особливими потребами обох міст-партнерів.

3 33 333 3333 33333 3333333

У 2016 році відбувся проект із назвою «5 хвилин рятує життя». В процесі реалізації проекту студенти зустрічалися з представниками рятувальних служб Глогова та Кам’янця-Подільського, отримали навики надання першої до медичної допомоги при нещасних випадках. Пізніше передавали здобутий досвід учням молодших класів в школах міст-партнерів. Чудовим результатом проекту стало створення в нашому коледжі рятувальної дружини, яка на волонтерських засадах продовжує передавати навики першої до медичної допомоги при нещасних випадках в школах та установах регіону, використовуючи спорядження отримане в подарунок від польських партнерів. Така робота отримала достойну оцінку від громади Хмельницької області і відзначена дипломом ІІ-го ступеня у конкурсі кращих практик «Змінюй світ: досягай цілей сталого розвитку» в рамках Регіонального форуму «Хмельниччина в контексті реалізації цілей сталого розвитку ООН».

44 444 44444

У 2018 році було реалізовано проект «Роботи? Це легко!». На основі проекту в коледжі функціонує гурток робототехніки, що користується популярністю серед студентів відділення комп’ютерних технологій.

55 5555 55555

Окрім того, в 2018 та 2019 році Комплексом шкіл політехнічних було організовано два візити викладачів індустріального коледжу на стажування з комп’ютерних та електротехнічних дисциплін.

66 6666 666666

У вересні 2019 року, як результат співпраці між навчальними закладами завідувач відділення комп’ютерних технологій С.З. Никифорчин мав можливість пройти разом із групою викладачів та студентів Комплексу політехнічних шкіл стажування організоване в рамках платформи Erasmus+ освітньою фірмою Euromind (м.Севілья, Іспанія)

7 77 777davsdr