Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

Обмін – це не документ, це приязнь.

Усі ми звикли до словосполучення «освітній Європейський простір», «наближення системи освіти до європейських стандартів» і т.д…

Сьогодні, в насиченому інформаційному середовищі, можна знайти багато статей, порад, роздумів на дану тему, але ми вибрали інший шлях. Всі ми знаємо, що знання можна вважати засвоєними, якщо учень вміє застосувати їх на практиці. Одним з аспектів розкриття теми є досвід «співпраці коледжу» з іншими навчальними закладами як в Україні так і за кордоном, а саме з Об’єднанням Шкіл Професійних ім.Комісії Народної Освіти м.Глогов (Польща).

Основою співпраці, як відомо, є «Договір про співпрацю», підписаний Директорами навчальних закладів. Діяльність, яка проводиться будь-яким навчальним закладом спрямована передовсім на молодь, на виховання свідомого громадянина, людини, здатної мислити, розвиватися, працювати, і просто активної особистості – здатної в майбутньому принести користь суспільству, гідно виконуючи професійні обов’язки. Неоціненим в цьому стає досвід перебування представників молоді за кордоном (поки що нетривале). Знайомство з ровесниками, їхніми родинами, різницею у ментальності є «доброю школою толерантності і вміння знаходити компроміси».

Нагодою для цього служить спільне відвідування занять, участь у лабораторних і практичних заняттях, спільний відпочинок, виробничі екскурсії (на одній з таких екскурсій наші учні спостерігали за виготовленням моторів, а також організацією праці на підприємстві по виробництві і комплектації двигунів «Volcvagen»). Так починається приязнь, дружба між ровесниками – в повсякденному житті, так відкриваються кордони. Спілкування продовжується навіть після того, як ровесники повертаються до своїх домівок. Уявлення про країну, в котрій перебували, змінюється саме завдяки щоденному перебуванню в родинах, таким звичайним речам, як сніданок, навчання, відпочинок, жарти, щоденні ситуації, святкування і т.д… Обмін передбачає співпрацю двох сторін – педагогів і молоді двох навчальних закладів взаємне збагачення, а також обмін думками, досвідом, визначення напрямків співпраці, підведення підсумків. Кожна думка, кожна пропозиція є важливою і цінною, адже все це сприяє духовному розвитку, вихованню взаємоповаги, розширенню світогляду, особистісному розвитку.

Адже, як дійшли до думки колеги (з України і Польщі) що «обмін – це не тільки документ, виконання певних умов, а насамперед – це люди, особи». Виїжджаючи з України, наші друзі з Польщі, «повезли із собою Україну», котру полюбили за час перебування на наших теренах.

Хочеться висловити сподівання, що наша співпраця буде тривати, розвиватися, відкриватимуться нові перспективи, знайдуться нові рішення. Адже співпраці, дружбі виконається 15 вересня два роки – це як «день народження обміну К-ПІК – Об’єднання Шкіл Професійних». Невеликий термін, але можна зробити висновки і визначити напрямок. Гадаємо, що це буде святом для всього колективу нашого Коледжу, адже кожен з нас безпосередньо має відношення на засаді співпраці в дружньому колективі, за що кожному щиро вдячні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *