Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

Навчання триває і за межами коледжу

Навчально-виховний процес спеціальності «Обробка природного каменю» передбачає знайомство з каменевидобувними та каменеобробними підприємствами України. Студенти групи Т-091 25 та 26 квітня здійснили екскурсійну поїздку на Житомирщину, багату родовищами дорогоцінного (берилу, кварцу), облицювального каменю (граніту, габро, лабрадориту).

Спочатку студенти відвідали вище професійно-технічне училище нерудних технологій смт. Головино. Там вони ознайомилися з його матеріально-технічною базою, та експонатами виставки студентської творчості.

Потім була проведена екскурсія у Головинський кар’єр, де побачили весь процес виймання, транспортування, переробки каменю.

Наступним етапом екскурсії, було відвідування камеобробних цехів. Там студенти спостерігали за технологічним процесом обробки каменю, а також за відвантаження готової продукції.

Справжньою родзинкою екскурсійної поїздки стало відвідування відомого геологічного музею коштовного та декоративного каміння України і світу в м. Володарськ-Волинський. Там представлено декоративно-облицювальне каміння України, яке славиться унікальним за своєю насиченістю забарвленням, високою міцністю та витривалістю. Особливу увагу студентів привернув великий кусок кристалу п’єзокварцу (стратегічна сировина), а також найбільший серед камерних пегматитів кристал кварцу видобутий на Волині вагою 10 тон. Не менший подив викликали мінерали і гірські породи з різних куточків світу. Тут і голубі аквамарини з Бразилії та Пакистану, буро-жовтий гіпс з Польщі, соковито-зелений уральський малахіт, яскраво-червоний рубін з Бразилії, зеленувато-блакитна бірюза з Середньої Азії. Заворожували погляд агати: тонкі пластинки з рітмічно-зональних шарів, які нагадували загадкові печери; руїнний агат подібний на старовинні гравюри з баштами замку; агат-моховик навіював образи казкових рослин.

Завершальним акордом були продемонстровані ювелірні вироби (намиста, сережки, підвіски), із дорогоцінного (огранені вставки з берилу,топазу, кварцу різних кольорів)та декоративного (чароїту, амазоніту,лазуриту) каміння.

Побачене справило незабутнє враження у студентів та викладачів. Цінну інформацію отриману студентами під час екскурсійної поїздки студенти обов’язково використають при написанні курсових та дипломних проектів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *