Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

Згуртовані студенти, чисті Карпати і незабутні враження або… Гуцульський драйв!

І знову нас зустрічали гори своїм розмаїттям кольорів, чистим повітрям, стрімкими річками та бурхливими водоспадами. Карпати восени особливі…

Таку красу гуцульського краю нам вдалось побачити, відчути  і зафіксувати у своїй пам’яті 18-20 жовтня 2013 року. Ми, студенти групи ФК-112, пізнали багато цікавого під час подорожі до наших рідних гір, які звуться Карпатами! Нас особливо вразила інфраструктура гірськолижного та спа-курорту «Буковель», а саме: готельні комплекси, спектр послуг та робота персоналу. Нас ознайомили з правилами поведінки на схилах, канатній дорозі, на підйомниках. З оглядового майданчика верхньої точки Буковелю ми мали змогу помилуватися Говерлою – найвищою вершиною Українських Карпат та найвищою точкою України (2061 м).

Містичну і загадкову красу карпатського лісу, яку відображено у кінофільмі «Тіні забутих предків», ми відчули під час пішохідної екскурсії по стежці Довбуша. Загальна довжина маршруту становить 2,5 км. Саме в цьому лісі ватажок опришків, народний повстанець  Олекса Довбуш переховувався зі своїми однодумцями-повстанцями, і в печерах ховав відібране у багатіїв багатство.

Та найбільші емоції, пропри відомий водоспад в Яремчі, наша група отримала від Приватного музею побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика. Його садиба – це не тільки колекція музичних інструментів й побутових дрібничок, які прикрашають чи не кожне помешкання свідомого гуцула та людини, що закохана у свій край, тут є й різноманітні настінні тарілки різних епох (від часів Австро-Угорщини до сьогодення), старовинні і не дуже годинники, що були обов’язковими атрибутами інтер’єру помешкань наших бабусь, прабабусь, сімейні фотопортрети, вироби із дерева місцевих умільців і сувеніри, крашанки і писанки, скриньки та шкатулки, ікони та вироби з дерева на релігійну тематику, вишиті рушники. Із цікавинок – кахельні фрагменти старовинної печі (розписані малюнками на гуцульську тематику), традиційний гуцульський верхній одяг та кілька чоловічих і жіночих костюмів, гаптовані камінцями та металом старовинні гуцульські пояси, топірці різної довжини, капелюхи, старовинний патефон, кілька старих скринь та ін.

Пан Роман показав нам справжній гуцульський драйв, продемонструвавши гру та співи майже на усіх інструментах з його колекції. Дуже життєрадісний чоловік зарядив нас позитивною енергетикою принаймні на рік!  Навіть не віриться, що у нашому цивілізаційному просторі, де майже все «напічкано» електронікою та сучасною технікою, є острівець, де ще можна побачити різноманітність народних традицій, недоторканої природи і несучасного побуту звичайних людей.

Їдьте в Карпати! Будьте здорові!

  

Студенти гр. ФК-112 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *