Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

Червона стрічка – символ співчуття, підтримки і надії без СНІДу

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 року. Тоді міністри охорони здоров’я всіх країн закликали до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку.
Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною і в Україні. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. Щороку в Україні діагностується від 2 до 3 тисяч хворих на СНІД. Щоденно в державі ВІЛ –інфікується 48 осіб. Сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 270 тисяч людей. Вітчизняні лікарі відкрито говорять, що СНІД в Україні вже давно сягнув масштабів епідемії і загрожує кожному громадянинові, незважаючи на його соціальний статус та середовище, у якому він проживає та працює.
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект “Червона стрічка” (перевернуте “V”) символ співчуття, підтримки і надії без СНІДу.
У Всесвітній день боротьби зі СНІДом наш навчальний заклад долучився до міжнародної ініціативи. Студенти взяли активну участь у флешмобі «СТОП СНІД». На уроках біології викладачами були проведені тематичні бесіди зі студентами.
Своєчасне попередження, звернення до лікаря, безпечна та свідома поведінка – найкращий шлях уберегтися від небажаних наслідків. Саме це має розуміти кожен громадянин України. Тому, проведення інформаційно-просвітницької роботи серед студентів коледжу – є запорукою попередження та боротьби із захворюванням, спричиненим вірусом імунодефіциту людини.
Викладач біології та екології Лариса ХУДНЯК.