Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

90-сті РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років, адже ці страшні сторінки історії українського народу відгукуються болем в душі кожного небайдужого до подій того часу.
Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах в умовах сьогоднішньої війни, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
Голодомор в Україні: Згадуємо – Вшановуємо – Застерігаємо, так розпочався огляд книжкової виставки-інсталяції до 90-х роковин Голодомору в Україні в бібліотеці коледжу.
Кожен із нас повинен пам’ятати про минуле, щоб ніколи не допустити його повторення у майбутньому. Лише відкриваючи правду і собі, і міжнародній спільноті, ми зможемо належно оцінити події історії та не допустити їхнього повторення.
Вшанування пам’яті українців, знищених під час вчинення геноциду комуністичним режимом у 1932-1933 роках, – це наш моральний обов’язок перед майбутніми поколіннями.
І сьогодні в час, коли росія веде загарбницьку війну проти України, порушуючи суверенітет і територіальну цілісність країни, прагне ліквідувати Україну як державу, знищуючи її культуру, народ, поглиблює глобальну продовольчу кризу, руйнуючи та грабуючи зернові склади , ми повинні як ніколи згуртуватися, щоб не дати ворогу зруйнувати нашу державу.
25 листопада запаліть у своєму вікні свічку пам’яті на знак скорботи за загиблими.
Згадуємо. Вшановуємо. Пам’ятаємо.