TOP

Студентський погляд на Закон України про Вищу освіту

982 <<<< перегляди сторінки

Чим є освіта? Що це для нас? Який сенс приховують ці шість літер?
Освіта — цілеспрямована пізнавальна діяльність людей з отримання знань, умінь та навичок або щодо їх вдосконалення. Освіта – це те, що будує нас, створює як особистість. Освіта багатовіковий спосіб людства здобувати знання і вміння, для досягнення певної мети, які інколи бувають мріями життя. Освіта формує наше майбутнє. Стає першими кроками у етапі життя під назвою “кар’єра”.


І оскільки освіта займає неабияке значення у нашому житті, зміни, щодо її корекції загальних положень мають значення для нас, як для представників світу студентства.
Останні часи для нашої країни стають визначними у формуванні(вже не вперше) нового значення незалежності, самостійності та всесвітнього визнання. Кожного дня Україну насичують якісь нові зміни і часом вони зовсім не приємні чи радісні, а навпаки сумні і холодні.
Нещодавно, Верховна Рада України ухвалила рішення про зміну “Закону України про Вищу освіту”. Нововведення передбачають певні пертурбації, в процесі освіти, наданні освітніх рівнів, а також певних аспектів надання та отримання власне освіти.
З приводу останніх змін законодавства Національний студентський союз(НСС), що регулярно проводить зібрання представників студентського керівництва для вирішення проблем сучасності та прийняття рішень поліпшення умов для надання навчання і роботи студентського самоуправління. Так само, як НСС ніколи не пропускає зміни у світі освіти і на цей раз представники організаційного комітету союзу скликали зібрання з питань прийняття «Закону України про Вищу освіту» 2014 року.
Зустріч представників студентського самоуправління відбулася у місті Хмельницьку 14 листопада. Оскільки організацію з’їзду «студентства» проводили представники НСС співпрацюючи зі Студентською Радою Хмельницького національного університету(ХНУ), усі збори та урочисті відбувалися у стінах ХНУ.
Всеукраїнська конференція з питань прийняття «Закону України про вищу освіту», що мала назву «Студентський погляд» пройшла у триденний термін з 14 по 16 листопада.
Варто відмітити, що організаційний процес був на вищому рівні. Організатори з розумінням поставились до створеного графіку конференції для зручності кожного з запрошених учасників.
Зібрання розпочалося з зустрічі та з’їзду учасників, який зустрічали представники ХНУ. Усіх розмітили у гуртожитках університету у зручних і придатних для приємного дозвілля умовах. На підрахунками організаторів на конференцію приїхало більш як 90 учасників, з 17 областей України та в часноті з 48 вищих навчальних закладів(ВНЗ).
Власне конференція розпочалася з привітання і подяки усім за прийняття участі, а також знайомства учасників і представників організаційного комітету, а також голів студентства і навчального процесу ХНУ.
«Студентський погляд » проходив у рамках круглого столу, тому кожен хто приїхав міг висловити свою думку, задати власні питання та запропонувати свої погляди на складану ситуацію. Обговорення проходили протягом трьох днів тому були поділення на: І-етап «Загальні положення і знайомством з «Закон України про вищу освіту», ІІ- етап «Стаття № 40: Студентське самоврядування», ІІІ – етап «Підбиття підсумків. Резолюція круглого столу».
Протягом усіх етапів, учасники активно приймали участі у обговоренні і прийняті рішень. Багато студентів виходили до кафедри, демонстрували презентації, читали послання з власних ВНЗ.
Організатори Всеукраїнської конференції попіклувалися, щоб учасники круглого столу приємно провели час, тому влаштували низку заходів для поглиблення власних знань і просто веселого дозвілля. Одними з таких заходів були: виступ студентів ХНУ у актовій залі університету, поїздка до історичного Меджибіж, відвідування «Науково-технологічного музею ХНУ», тощо.
Користуючись нагодую гості в університеті, організатори запропонували взяти участь у зйомці рекламного ролику «НСС об’єднує», що не лише стало першим кіно досвідом, а й загартувало патріотичний дух.
На конференцію, також прибув голова польського вищого технічного університету і поділився з учасниками створеними умовами навчання у Польщі і існуючими програмами для навчання іноземців.
Як вже було згадано вище, фінальною частиною круглого столу, стала Резолюція, що була складана та ухвалення учасниками а також представниками НСС і студентами ХНУ.
Кульмінацією конференції була подяка керівництва ХНУ усім хто долучився до процес «Студентський погляд» і прощання з учасниками з побажаннями на гарну дорогу додому.
Враження отримані від конференції важко забути. Без заперечень це стало вагомим внеском як у устрій країни (вносячи резолюційні зміни до «Закону України про вищу освіту») та і власне для себе, як для студента і представника студентського самоврядування.
Освіта, це те, що робить з людини особистість, те, що формує нас у суспільстві. Освіта будую нас, будую у цьому світі. Якщо людина кудись прагне і має мету, вона завжди буде намагатися досягти поставленої цілі, буде навчатися і знов же звернеться до перевіреного сторіччями способу щось усвідомити і перейняти – до освіти!

Голова студентської ради М.О.Сьомов

Залиште коментар

Ваш email не буде опублікований.

Ви можете використати HTML ці властивості<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>