TOP

Мотобол в «Індустрії» або «Витязі на сталевих конях»

620 <<<< перегляди сторінки

Мотобол – виключно європейський вид спорту. Сьогодні мотобольні змагання проводяться у Франції, Німеччині, Нідерландах, Білорусі, Литві, Україні та Росії.20 січня2016 року в індустріальному коледжі відбулася зустріч у рамках інформаційної акції «Молоді Кам’янця про Кам’янецький мотобол» студентів з представниками мотоболу (першим віце-президентом федерації мотоболу м. Кам’янця-Подільського Павлом Анатолійовичем Відлацьким),який з привітальним словом звернувся до присутніх. А Вадим Грушковський – воротар команди «ПОДІЛЛЯ» розповів про свій спортивний шлях. Присутні мали можливість переглянути на мультимедійному пристрої ігрові мотобольні моменти, презентацію М. К. «ПОДІЛЛЯ».
Присутні ознайомилися з тим, що гра проводиться на полі розміром з футбольне. Покриття поля зазвичай не ґрунтове, а гарєве або асфальтове. Асфальт трохи посипають піском для поліпшення маневреності мотоцикла. Грають м’ячем, розміри якого значно більші футбольного. Жодний байкер не зможе так маневрувати на мотоциклі, як може кожен мотоболіст. У кожній команді 5 чоловік: воротар та 4 польових гравця на мотоциклах. Мотобольний мотоцикл мало відрізняється від звичайного кросового. Зміни стосуються лише важелів управління (оскільки одна нога мотоболіста зайнята м’ячем) і установки на переднє колесо дуг для ведення м’яча.
Мотобол в Кам’янці-Подільському виник 14 серпня 1966 року. Цього дня зіграли мотобольний матч команди Кам’янець-Подільського і Хмельницького мотоклубів.
У 1970 році на Спартакіаді України команда Кам’янця-Подільського посіла 15 місце. З 1979 року команду під назвою «ПОДІЛЛЯ» взяло під свою опіку ДОСААФ, і тоді вона взяла участь у чемпіонаті УРСР. У цьому році також в Кам’янець-Подільський запросили Володимира Даниляка, який став лідером і головним голеадором команди.
Етапи історичних досягнень:
• 1980 – чемпіон УРСР.
• 1981 – чемпіон СРСР серед команд першої ліги Переможець Всесоюзного турніру «Кубок Юрія Гагаріна».
• 1982-1991 – команда виступає в еліті союзного мотоболу-Вищій лізі чемпіонату СРСР. Найкраще місце-п’яте в сезоні 1990 року. Володар Кубка УРСР 1987 року.
• У 1983 і 1984 – роках команда виступала під назвою «Трудові резерви».
В незалежній Україні наша команда – лідер українського мотоболу!
• «Поділля» – чемпіон України 1992, 1993, 1995, 1996 1997, 1998 років!!!
• Бронзовий призер 1994 року.
• Володар Кубка України 1992 і 1993 років.
• Переможець турніру за кубок дружби в м. Кірспe ФРГ 2000 року.
Фактично знову створена команда в 2008 році під назвою «Механік» взяла участь чемпіонаті Республіки Білорусь.
Дебют був успішним-бронзові нагороди за третє місце!
У чемпіонаті України «Механік» зайняв друге місце і став володарем Кубку України 2008 року.
У 2013 команда повертає свою першу назву «ПОДІЛЛЯ»!
Вона набирає нових гравців і розпочинає свій шлях розвитку кам’янецького мотоболу. Серед яких є і колишні студенти індустріального коледжу Вадим Касап (ЗВ-111), Олексій Пастух (МС-111), для яких це були перші успішні мотобольні кроки особливо для Вадима Касапа, якому керівництво команди довірило бути капітаном. Приємно те, що в Кам’янець-Подільський повернувся мотобол із гравцями «Індустрії» та вболівальниками.
Активно до виховного заходу долучилися куратори груп: Зінаїда Володимирівна Франкова (ЕП-141), Олександр Миколайович Павлюк (ЕП-151), Денис Миколайович Дюмін (КСМ-151). Зустріч організована цикловою комісією фізичного виховання (Сергій Іванович Балан), заступником директора з виховної роботи (Тетяна Леонідівна Білецька).

Голова спортивного клубу «Індустрія»

Сергій Балан

Коментарі залишати заборонено.