TOP

Землевпорядники Індустрії святкують ювілей!

367 <<<< перегляди сторінки

ДВНЗ “Кам’янець-Подільський індустріальний коледж” – це сучасний вищий навчальний заклад, широко відомий своїми випускниками не тільки в Україні, а й далеко за її межами.
Місія діяльності коледжу полягає в якісному задоволенні потреб населення в освітніх послугах найвищого рівня, забезпеченні підприємств, установ та організацій країни кваліфікованими кадрами, всебічному розвитку молоді як особистості завдяки системному використанню в навчально-виховному процесі передових освітніх технологій.


На початку 90-х років минулого століття коледж, як і всі навчальні заклади України, переживав нелегкі часи. Виникали проблеми з фінансуванням, працевлаштуванням випускників. Тому, враховуючи потреби регіону і кон’юнктуру ринку, було відкрито нові спеціальності. У 1992 році на замовлення Хмельницького обласного управління земельних ресурсів у технікумі на базі маркшейдерського відділення було відкрито спеціальність «Землевпорядкування». З цього часу і розпочався її літопис.
Професія землевпорядника була почесна в минулому, потрібна сьогодні, у період кардинального реформування земельних відносин, пов’язаного зі зміною суспільного ладу, і ще більш буде актуальна в недалекому майбутньому, коли у країні буде запроваджено ринок земель сільськогосподарського призначення. Адже, землевпорядник – це фахівець, який володіє знаннями про геодезію, земельне право, земельний кадастр, землевпорядкування та управління земельними ресурсами, має відповідну освіту та належну кваліфікацію.
Професія землевпорядника передбачає глибоке розуміння процесів, які відбуваються в природі. Спеціалісти у цій галузі мають змогу працювати в обласних, районних та міських управліннях і відділах Держгеокадастру; бюро технічної інвентаризації; відділах архітектури та містобудування; агентствах з оцінки нерухомості; відділах фонду держмайна, територіальних громадах, аграрних підприємствах , проектних організаціях та ін.
Вагомий внесок у створення спеціальності зробив перший завідувач відділення, а сьогодні – директор коледжу Недошитко Михайло Іванович (1992-1997 рр.). З виробництва на викладацьку роботу були запрошені фахівці-землевпорядники Вовк Д.В., Вовк І. В., Двойнос Н.С . Це їхніми руками створювались перші кабінети, виготовлялась наочність, розроблялась методична література. Їм довелось їздити переймати досвід в навчальні заклади Полтави, Житомира, Львова. За 25 років існування спеціальності сформовано викладацький склад із висококваліфікованих спеціалістів (Вовк Д. В., Вовк І. В., Двойнос Н. С., Олексійчук С. Й., Комарницька О. А., Мацерушка В. П., Чорна О. Є., Лелявин С. П., Божук О. С., Вовк І. Д., Кирилюк Л. В., Кухарук А. А., Заставна Н. Ф., Вовк О. В, Бабінська О. В., Додурич В. В., Залевський В. В.)
Завдяки ініціативі та старанням викладачів циклової комісії землевпорядних дисциплін були створені нові спеціалізовані кабінети та лабораторії: геодезії, фотограмметрії, комп’ютеризації землеустрою, землевпорядного проектування, земельного права та кадастру, для проведення навчальних геодезичних практик функціонує геодезичний полігон в с. Колибаївка.
За 25 років функціонування спеціальності коледжем підготовлено понад 1000 молодших спеціалістів-землевпорядників, які успішно працюють чи працювали в різних підприємствах і організаціях не тільки України, а й далеко за її межами (Бурбан В.В., Лубинецький Д.О.), займаються викладацькою роботою (Вітряк А.О., Дюмін Д. М., Лелявин А. С., Пюра І. І.), захистили або готуються до захисту кандидатської дисертації (Небаба К., Ковтуняк І. П.), займають керівні посади в структурних підрозділах Головного управління Держгеокадастру та у підрозділах регіональних філій Центру ДЗК (Лобунько А. В., Ревко О. С., Доротюк С. М., Назарук Д. І., Рачинська І. М., Ференс М. М., Потриденний В. П., Галайда А. В., Рачинський К. С., Рожик І. Б., Бетлій А. І., Штогрин Т. В., Гура В. В., Хомишин С. П., Руснак О. В., Шандра В. А.,Чорна Т. В., Ткачук Л. В., Веремюк Р. В.), територіальних громадах (Колодій Г. В, Ахтимчук Н. А.), аграрних підприємствах (Трачевська Ю., Іванцова О.), організували власні приватні підприємства, де надають послуги в галузі геодезії і землеустрою (Мошинська О.В., Максимович С.В., Максимович О.В., Сечін М., Романів В. І.) та ін. Загалом наших випускників можна зустріти у різних підприємствах і організаціях, що займаються геодезією, землеустроєм і кадастром на території Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької та Вінницької областей.
Коледж підтримує тісну співпрацю з навчальними закладами ІІІ – ІV р. а., де наші випускники можуть підвищити свій кваліфікаційний рівень у галузі землевпорядкування як за денною так і заочною формами навчання. Це ДВНЗ «Львівський державний аграрний університет», ДВНЗ «Кам’янець-Подільський державний аграрно-технічний університет», Національний університет водного господарства та природокористування, Національний університеті «Львівська політехніка», Національний університет біоресурсів і природокористування України та ін. Приємно чути позитивні відгуки від колег із ВНЗ щодо рівня підготовки наших випускників. Так, Степчук Я., Козак А., Дрогоруб М., Надольський А., Мрачковська А., Вітрук А., Хілінська А., Новосад І., Вовк Д. на даний час є студентами престижних вузів України.
Неможливо обійти увагою спонсорів, допомога яких в значній мірі впливає на формування контингенту студентів та якісну підготовку фахівців. Це, насамперед, Міськрайонне управління Держгеокадастру у Кам’янець- Подільському районі та м. Кам’янці-Подільському – керівник Лобунько А.В., Відділ у м. Кам’янці-Подільському – Кравчук Віктор Іванович, Відділ Держгеокадастру у Новоушицькому районі – Бетлій Анатолій Іванович, Відділ у Чемеровецькому районі – Джигун Олена Віталіївна, Відділ у Дунаєвецькому районі – Островський Володимир Васильович, Кам’янець-Подільський районний виробничий відділ Хмельницької регіональної філії Центру ДЗК – Кшемінський Віктор Володимирович, ТОВ “Кайлас-К” – керівник Владіміров Сергій Олександрович, ПП Фірма “Земля” – Голюк Людмила Миколаївна, ПП “Пріоритет” – Бевз Анатолій Миколайович, ФОП Мошинська Ольга Вільянівна, ФОП Артнаєв Петро Михайлович, допомога яких в значній мірі впливає на формування контингенту студентів та якісну підготовку фахівців.
Спеціальність «Землевпорядкування» в нашому коледжі є ще молодою, але перспективи у неї великі. Отож, хочеться побажати викладачам та студентам землевпорядного відділення подальших вагомих здобутків на ниві землевпорядкування, міцного здоров’я, невичерпної енергії, нових творчих звершень та благополуччя! Наш громадянський і професійний обов’язок – завжди дбати про красу української землі та збереження її родючості.

Коментарі залишати заборонено.