Кам’янець-Подільський
індустріальний коледж

Міжнародний форум

Forum20_0

Як залишити молодь у Кам’янці: індустріальний коледж ініціює проведення міжнародного форуму, що аналізує перспективи працевлаштування студентів та випускників

23 січня 2020 року у готельно-ресторанному комплексі «Клеопатра» з ініціативи адміністрації Кам’янець-Подільського індустріального коледжу, директора Комплексу шкіл політехнічних в Глогові (Польща) Павела Коженя та за підтримки Кам’янець-Подільської міської ради відбувся міжнародний форум «Впровадження освітніх інновацій для реалізації формули успіху: «роботодавець + заклад освіти = кваліфікований фахівець».
Проблема працевлаштування – одна із найбільш гострих, що змушує людей приймати життєво важливі рішення. У пошуках роботи комусь доводиться змінювати місто або країну проживання, а комусь отримати другу освіту чи змінити кваліфікацію. Перше робоче місце для молодого фахівця – актуальна проблема в усьому світі, оскільки відсутність досвіду знижує шанси отримання високооплачуваної та перспективної роботи.
У Кам’янець-Подільському індустріальному коледжі тривалий час вивчали це питання і дійшли висновку, що для першого працевлаштування випускників важливим фактором є взаємодія навчального закладу з підприємствами міста та регіону. Базуючись на результатах багаторічної співпраці та беручи до уваги досвід польських колег, адміністрація коледжу ініціювала проведення форуму, що досліджує поєднання принципів і підходів в організації освіти з перспективами працевлаштування у невеликому місті.
Організатори форуму зазначили, що захід покликаний продемонструвати студентам реальні перспективи працевлаштування, а підприємцям міста та регіону спроможність закладів освіти міста готувати кваліфікованих молодих спеціалістів. Причому, наголошують вони, працевлаштування молоді важливе і для муніципального розвитку. Саме молодь є рушієм змін, і якщо вона буде впевнена у забезпеченні гідного життя для себе та сім’ї за рахунок власних знань, то із задоволенням залишиться у рідному місті.
Програма форуму передбачала обговорення з акцентом на тих галузях, що є пріоритетними для Кам’янця-Подільського та Хмельницької області. Спікери розглянули різні моделі інтеграції навчального процесу у виробництво, в тому числі, і за програмами обміну чи принципами дуальної освіти.
Серед гостей та спікерів форуму міський голова Михайло Сімашкевич, віце-президент Польської ізби моторизації Божена Олекси, заступник директора Кам’янець-Подільського індустріального коледжу Світлана Боднар, директор Комплексу шкіл політехнічних в Глогові (Польща) Павел Кожень, директор міського центру зайнятості Наталія Постова, спеціаліст з навчання та розвитку персоналу CRH Україна (Подільський цемент) Дмитро Геник, голова громадського об’єднання ІТ-Castle Сергій Доманіцький, керуючий готельним господарством Reinkartz Андрій Корчак, директор комплексу аграрних шкіл в Качках Срєдніх Кшиштоф Шверк, директор Комплексу економічних шкіл імені Яна Павла ІІ в Глогові Войцех Янісьо, представники проекту It Castle Тетяна Сметанюк та Анна Сіра, директор ресторану «Ля Мажор» та «Art House hostel» Марина Фатіна, ІТ-підприємець Олексій Білецький.

Проект менеджер форуму
Сергій Никифорчин