Кам’янець-Подільський
індустріальний коледж

Співпраця в Україні

Головна / Співпраця в Україні


Співпраця з Чернівецьким промислово-економічний коледжем

Кам’янець-Подільський індустріаль-ний коледж та Чернівецький промислово-економічний коледж поєднує давня дружба. Наші навчальні заклади в радянські часи були підпорядковані Міністерству промисловості будівельних матеріалів СРСР. На той час в систему МПСМ входило 38 індустріальних технікумів, серед них 7т – з України. Ми готували кадри для всього Радянського Союзу.

Щороку 1-2 рази відбувалися наради, балансові комісії, на які запрошувались директори, заступники з навчальної роботи, головні бухгалтери. Оскільки ми найближчі сусіди, то вже тоді нас пов’язувало багато спільного – комплексні перевірки, вивчення передового педагогічного досвіду та інше.

Особливо зміцнились наші стосунки з часу незалежності України, коли ми стали підпорядковані Міністерству освіти і науки України. Чернівчани допомагали нам відкрити спеціальності “Біржова діяльність”, “Організація обслуговування в готелях і туристичних комплексах”, надавали консультації, ділились досвідом роботи, допомагали у створенні навчальних планів і програм, кабінетів. Ми, в свою чергу, допомагали їм відкрити спеціальності “Монтаж, експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд”, “Програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем”.

Неодноразово ми обмінювались делегаціями викладачів та студентів. Це збагатило і зблизило наші колективи, сприяло якості виховної роботи, педагогічній майстерності.

Наші навчальні заклади успішно реалізують систему ступеневої освіти: входимо до комплексу з Чернівецьким національним університетом з спеціальності “Нетрадиційні джерела енергії”

Подпись: Директор Чернівецького промислово-економічного коледжу Харина В.Т. Завдяки директору коледжу Харині В.Т., у нас зав’язались дружні стосунки з Ботошанським економічним коледжем Республіки Румунія, делегація якого двічі була в нашому індустріальному. А в 2005 році офіційна делегація Кам’янець-Подільського індустріального коледжу побувала в Румунії, де уклала угоду про співпрацю.