Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

Міжнародна співпраця

Головна / Міжнародна співпраця


Міжнародна співпраця 1999-2004

Міжнародні угоди відкривають великі перспективи для професійного росту студентів коледжу. У різні роки з навчальним закладом співпрацювали різноманітні міжнародні організації. У 1999-2001 роках на посаді викладача англійської мови працювала волонтер Корпусу Миру США, випускниця факультету міжнародних економічних відносин Кейті Айверсон. У 2004 році ми приймали делегацію з Китаю, що сприяло підвищенню авторитету нашого вузу не тільки в регіоні, але й на рівні держави. З 2004 року розпочалася співпраця з одним із найстаріших навчальних закладів Польщі, ліцеєм ім. Короля Казимира (м. Бохня, що відкрило нові перспективи у вивченні польської мови та проходження практик для студентів спеціальності “Організація обслуговування в готелях”. Аналогічну угоду було укладено з економічним коледжем міста Ботошани (Румунія). Оскільки наші вузи мають споріднені освітні напрями, співпраця дасть можливість отримати новий досвід

 


Міжнародна співпраця 2010-2011

Підписано договір про співпрацю між Кам’янець-Подільським індустріальним коледжем та Комплексом Шкіл Професійних ім. Комісії Народної Освіти в міста Глогов , Польща, з метою поглиблення і закріплення приязних стосунків між навчальними закладами, створення умов для виховання молоді в дусі взаємної толерантності і взаємоповаги, розширення знань у сфері культури і краєзнавства, обміну досвіду роботи між викладачами, взаємного пізнання системи навчання польської і української молоді.

   З 10 по 16 квітня заплановано дружню зустріч студентів і викладачів в місті Глогов. (програма візиту включає в себе: відвідування занять з електротехніки, програмування, іноземної мови, заняття в майстернях, екскурсії на підприємства, тощо).


Міжнародна співпраця 2011-2012

З 21 по 28 березня 2012 року делегація Кам’янець-Подільського індустріального коледжу перебувала з дружнім візитом в польському місті Глогов.

Підставою візиту було підписання договору про співпрацю між нашими навчальними закладами, яке відбулося 15 вересня 2010 року в Глогові.

Ця угода стала продовженням партнерських стосунків між містами Кам’янець –Подільський і Глогов. Партнерська угода була підписана в 2004 році 29 травня.

З ініціативи польської сторони делегація складалася з восьми студентів різних спеціальностей, восьми викладачів та представника міської ради. Всі студенти мешкали в польських родинах. Метою візиту був обмін досвідом з організації навчальної культурної та спортивної роботи, розширення знань в сфері культури і краєзнавства, обмін досвідом між викладачами, поглиблення і закріплення приязних стосунків між навчальними закладами, можливості створення нових умов для виховання і опіки молоді в дусі взаємної толерантності і взаємоповаги.

Візит мав суто діловий характер. Програма складена польськими колегами була насичена і різностороння. Робота розпочиналася о восьмій годині ранку  і тривала до 18 години. Протягом п’яти днів було проведено такі заходи:

  • зустріч з дирекцією Комплексу Шкіл;
  • екскурсія по коледжу;
  • зустріч з старостою Повіту Глоговського ;
  • зустріч з Мером міста;
  • обід учасників обміну студентів з представниками міської влади ;
  • екскурсія по місту;
  • День з фундацією Porozumienie Wzgórz Dalkowskich;
  • перебування на терені  Dendrofarmy в Далькові;
  • День польського учня – відвідування занять студентами і викладачами, ознайомлення з системою польської освіти, ознайомлення з методикою викладання спеціальних електротехнічних дисциплін, спеціальних комп’ютерних дисциплін, фізики, математики, польської мови. Ознайомлення з організацією навчально-виховного процесу та роботою заступників директора. Ознайомлення з методичним забезпеченням уроків в польському навчальному закладі;
  • виробнича екскурсія до Полковіц «ZANAM»;
  • обід у Volkswagen;
  • зустріч робочих груп;
  • змагання з плавання в міському басейні;
  • екскурсія на підприємство – ознайомлення з процесом автоматизації виготовлення моторів і монтаж частин автомобілів на заводі «Volkswagen» в місті Полковіце;
  • екскурсія на підприємство «Meryk» – ознайомлення з процесом виготовлення кондитерських виробів;
  • підведення підсумків проведеного обміну – зустріч з дирекцією школи та адміністрацією міста, перегляд презентації, обмін враженнями про спільне перебування, шляхи розвитку і оптимізації навчальних, виховних процесів в двох країнах,  попередня домовленість про терміни наступних етапів обміну в місті Кам’янець-Подільський.
  • Слід зазначити, що дана співпраця має позитивні наслідки як для молоді з України, так і для польської молоді. Так, наприклад, польська молодь особливо цікавилася можливостями отримання спеціальностей на Україні, а також освітньою системою навчання і професійним спрямуванням.

В рамах робочого візиту, українська молодь мала можливість дізнатися не тільки, як і де навчаються ровесники з Польщі, а також, як вони проводять вільний час, в якому вигляді і з яких видів спорту  відбуваються спортивні змагання, пізнати культуру і традиції польського народу, ознайомитись з історією міста Глогов.  Студенти мали можливість також побачити щоденне життя звичайної польської родини, родинні традиції і спосіб проведення вільного часу, зав’язати особисті контакти.

 


Міжнародна співпраця 2012-2013

Кам’янець-Подільський та польське місто Глогов – міста побратими. Тому згідно  договору про співпрацю між Кам’янець-Подільським  індустріальним коледжем та Комплексом Шкіл Професійних ім. Комісії Народної Освіти  міста Глогов,  з 18 по 24 вересня 2012 року відбулася дружня зустріч студентів і викладачів з Глогова та українських освітян. Метою візиту є  поглиблення і закріплення приязних стосунків між навчальними закладами, створення умов для виховання молоді в дусі взаємної толерантності і взаємоповаги, розширення знань у сфері культури і краєзнавства. Крім того в навчальних закладах двох країн є споріднені спеціальності  тому викладачі і студенти мали змогу поспілкувалися на тему методики викладання окремих розділів навчання та випробувати свою педагогічну майстерність на іноземних студентах. Делегація поляків складалася з шести студентів, п’яти викладачів і двох урядовців.

Програма візиту включала в себе: відвідування занять з електротехніки, програмування та інших навчальних дисциплін. Польські студенти (які здобувають професію електрика)  познайомилися з будівництвом та роботою новодністровської гідроелектростанції, роботою цементного заводу, взяли участь у фестивалі Республіка, відвідали православні храми і ознайомилися з українськими народними традиціями під час анімаційної програми на території „Руської брами”. Речник старости глоговського повіту відзначив надзвичайно високий рівень розвитку туристичної галузі міста та був вражений любов’ю кам’янчан до своєї історичної спадщини. Субота  стала днем спортивних змагань та спілкування між викладачами фізичного виховання. Останній день візиту було присвячено українській родині. В сімейному колі поляки і українці пригощали один одного національними стравами ділилися тонкощами національних рецептів.

Викладачі та студенти висловлюють щиру вдячність  особисто міському голові Михайлу СІМАШКЕВИЧУ, а також директору Департаменту гуманітарної політики Альоні КУЗЕМІ, завідувачу відділу туризму Наталії УКРАЇНЕЦЬ, директору Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Віктору ТРАВІНСЬКОМУ, депутатам міської Ради Володимиру ФЕДОРЧУКУ, Володимиру ЮР’ЄВУ, Дмитру СЛОНЕЦЬКОМУ, директору готелю «Клеопатра» Оксані ДАРЧУК та директору готелю «7 днів» Сергію УКРАЇНЦЮ, директору туристичного комплексу «Услада» Олегу ДЕМЧУКУ, заступникам та начальникам управлінь та підрозділів міської ради за суттєву підтримку і плідну співпрацю щодо координації дій під час перебування у місті делегації з польського міста Глогов.

 


Міжнародна співпраця 2013-2014

З 1 по 5 жовтня напередодні Дня працівника освіти в коледжі перебувала делегація польських викладачів з міста Глогов. Дружба між  навчальними закладами продовжується вже чотири роки. Цього разу в нас працювали п’ять викладачів. Вони ознайомилися з історією коледжу, роботою структурних підрозділів, відвідали заняття в групах. В складі делегації були також урядовці повіту. Польських і українських викладачів було запрошено  на підписання офіційної угоди про співпрацю між старостатом Глоговського повіту і мерією міста Кам’янець-Подільського.