Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

5.05030302 “Обробка природного каменю”

Головна / 5.05030302 “Обробка природного каменю”

Кваліфікація молодого спеціаліста – технік-технолог. Термін навчання 3 роки і 10 місяців на базі неповної середньої освіти (9 класів). Ліцензований обсяг прийому – 25 осіб. Навчання здійснюється як за держаним замовленням, так і за кошти фізичних та юридичних осіб.

Обробка природного каменю

Розробка родовищ і обробка кольорового каміння є ефективним видом діяльності, а вартість напівдорогоцінних каменів в обробленому вигляді  збільшується у 2-40 разів у порівнянні з сировиною, вартість дорогоцінних каменів, оброблених огранюванням збільшується у 100-125 разів у порівнянні з сировиною.

Дорогоцінні, напівдорогоцінні і штучні камені, після обробки монтують в ювелірні прикраси або з них виготовляють художні та культові вироби. Тому випускники спеціальності «Обробка природного каменю» разом з дипломом молодшого спеціаліста отримують робітничу професію ювеліра-гравера.

Кам’янець-Подільський індустріальний коледж є  єдиним в державі вищимзакладом  освіти, що в своїй структурі має спеціальність «Обробка природного каменю», необхідний склад викладачів, відповідне сучасне обладнання для підготовки фахівців, які здатні будувати цивілізовану державу з орієнтацією на ринкові економічні відносини.

Спеціальність «Обробка природного каменю» відкрито у 1992 році з ініціативи адміністрацій коледжу і Вінницького заводу «Кристал».

Основні офіційні дані про спеціальність:

Об’єкт діяльності:

Участь у впровадженні технології відкритої розробки корисних копалин та розробці і впровадженні технології виконання робіт з обробки природного каменю

Вид економічної діяльності:

Добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистих сланців. Добування піску, гравію, глини і каоліну.                                                         Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного  каменю Виробництво ювелірних і подібних виробів.

Спеціалізація: Ювелірна справа

Наші випускники можуть працювати на таких посадах:

  • Диспетчер гірничий
  • Технік-технолог гірничий
  • Технолог
  • Майстер виробничого навчання
  • Майстер навчального полігону
  • Майстер навчального центру

Бази практики

Базовими підприємствами проходження практики студентами спеціальності 5.05030302 Обробка природного каменю є: Вінницький завод «Кристал», Тернопільське підприємство «Волхонтет-Граніт», Головинське Вище професійне училище  нерудних технологій, каменедобувні та каменепереробні підприємства.

Під час навчання студенти отримують робітничу професію за ДК 003:2010  7313 Ювелір-гравер.

 

Базою для  навчальних практик є майстерні:

  • слюсарно-механічна;
  • ювелірно-граверна;
  • обробки природного каменю;
  • мінералогічний музей.

Випускники за результатами співбесіди можуть продовжити навчання за державним замовленням у:  Дніпропетровському  національному гірничому університеті (дослідницький  університет України), Житомирському державному технологічному університеті.

Екскурсія група Т-101 Головіно (кар’єр і підприємство) Володарськ-Волинський