Кам’янець-Подільський фаховий коледж
індустрії, бізнесу та інформаційних технологій

Про Бібліотеку

Головна / Про Бібліотеку

Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу

Лейбніц

Сьогодні непросто знайти орієнтир у морі інформації, але саме книга, бібліотека були і залишаються тим острівцем, на якому читач знайде для себе необхідне, цікаве, відкриє завісу раніше невідомого і доторкнеться до шедеврів світової культури. Бібліотека технікуму розпочала свою діяльність у 1945 році. З перших днів свого існування вона є головним духовним і культурним центром технікуму, що здійснював обслуговування студентів.

У 1948 році завідувачкою бібліотеки була М.В.ГРИГОР’ЯНЦ, яка працювала на цій посаді до 1954 року. Бібліотека займала площу 77 квадратних метрів. На кінець 1948 року книжковий фонд бібліотеки налічував 13 тисяч 299 примірників, з них:
– Суспільно-політичної літератури – 4630 екз.,

– технічної – 1572 екз.,
– економічної – 1265 екз.,
– художньої – 2318 екз.,
– із спеціальних дисциплін – 1487 екз.

Кількість читачів на 01 січня 1949 року складала 752 особи, з них 693 студенти та 59 викладачів і співробітників. При бібліотеці було обладнано читальний зал площею 35 квадратних метрів. Для кращого ознайомлення читачів з фондом бібліотеки оформлювались книжкові виставки. Для студентів рганізовувалися читацькі конференції, проводилися бесіди про прочитані книги. Було оформлено книжкову вітрину, яка систематично оновлювалась. До ювілейних дат оформлювались фотомонтажі.

У 1955 році на посаду бібліотекаря було призначено Галину Петрівну МАСЛАКОВУ. 25 років вона працювала завідувачкою бібліотеки. За період роботи була нагороджена ювілейною медаллю “100 років від дня народження В.І. Леніна”, в 1977 році – знаком “Переможець соціалістичного змагання”. Її прізвище занесено до Книги Пошани технікуму. Галина Петрівна здійснювала керівництво факультетом бібліотекарів Університету суспільних професій.

Бібліотека – це не лише читачі і книги, але й люди, віддані улюбленій справі. До такої категорії відносилась Олена Павлівна МАТВІЄНКО, яка все своє трудове життя, а це 45 років роботи, присвятила технікуму. 4 листопада 1958 року О.П.МАТВІЄНКО було прийнято на посаду бібліотекаря. За роки роботи в бібліотеці вдалося згуртувати колектив висококваліфікованих спеціалістів, досвідчених знавців своєї справи. Чимало зусиль доклала до цього Олена Павлівна, яка очолювала бібліотеку впродовж 20 років. За трудові успіхи О.П.МАТВІЄНКО неодноразово нагороджувалася грамотами, її ім’я занесено на Дошку пошани технікуму, у 1978 році її нагороджено значком “Переможець соціалістичного змагання”. Порадником та помічником в усіх справах була бібліотекар В.М. ЛОБОВА, яка віддала роботі у бібліотеці понад 30 років. Її знали як завзяту та творчу особистість, з її ініціативи декілька років діяв самодіяльний театр.

Як яскраві особистості, справжні професіонали ввійшли до літопису бібліотеки Жанна Миколаївна КРИШТАЛЮК, Фаїна Борисівна ВЕЛЬЦМАН.

Сьогодні їхню справу продовжують бібліотекарі Людмила Василівна ГУМЕННА, Світлана Володимирівна МЕЛЬНИК, Валентина Олексіївна РАСЕВИЧ.

У 2001 році естафету професіоналізму прийняла нинішня завідувачка бібліотеки Наталія Володимирівна ГЕРМАК. Сьогодні бібліотека знаходиться у пристосованому приміщенні і займає площу 196 кв. М З маленької книгозбірні вона перетворилася на бібліотеку з фондом у 75 тисяч примірників книг. До послуг читачів – читальний зал загальною площею 79 кв. М.. Щорічно бібліотека обслуговує понад 2 тисячі користувачів, яким видається щороку майже 30 тисяч примірників документів.

Студенти мають можливість послухати лекції та відвідати заняття з основ бібліотечно-бібліографічних знань. Користувачі бібліотеки завжди мають можливість переглянути нові надходження книг і періодичних видань. Для студентів проводяться бесіди та огляди літератури на допомогу навчальному процесу.

До послуг користувачів – система каталогів і картотек: систематичних, краєзнавчих. Істотним доповненням до бібліотечних фондів стали періодичні видання, які передплачуються в значному обсязі.

Діловитість, компетентність та ініціативність колективу бібліотеки, різноманітні заходи роблять її вагомим інформаційним центром, осередком духовності в технікумі.

Бій під Крутами

«Вони», – писав В’ячеслав Чорновіл, – «були зовсім юні… Але в грудях кожного з них билося серце Мужа, який обороняє Матір від лютого ворога».
(більше…)

29 вересня – 175 років від дня народження Івана Карпенка – Карого

В історії української культури постать Івана Карпенка-Карого займає одне з найпочесніших місць. Активний діяч аматорського театру в 60-70 р. Х1Х ст. прозаїк, актор і організатор театральної справи. Але найбільше відомий за життя як драматург.
В читальному залі бібліотеки оформлено книжкову виставку «Літературні ювілеї 2020 року», на якій представлено літературу до ювілею видатного українського письменника Івана Карпенка-Карого «Корифей українського театру».

Диво, створене людиною, Книга.

   З 04.09.  –  12.09. 2019р. в бібліотеці коледжу проведено цикл бібліотечних уроків для студентів 1-го курсу усіх спеціальностей. Присутні ознайомились з фондом бібліотеки, книжковими  виставками, з інформаційною роботою.

Бібіліотекар Расевич В.О. розповіла про  правила користування бібліотекою. Для них підготовлено  книжкову  виставку  навчальних посібників «Куточок  майбутнього  спеціаліста».  Проведено огляд книжкової  виставки «Диво, створене людиною, книга». Під час якого студенти дізнались про історію  виникнення перших бібліотек  та професію  бібліотекаря.

20190909_152352

Небесна Сотня – герої нашого часу!

У ці лютневі дні ми відзначаємо 4-ту річницю трагічних подій на майдані Незалежності, 20 лютого – День вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.


(більше…)

Крутянські спартанці або як нищили цвіт нації

На згарищах нашої історії, де що не сторінка – то купа попелу або добіла випалена пляма, поволі як на стертому пергаменті, починають проступати рядки, якими могли б пишатися найбільші народи Європи.


(більше…)

Чорна сповідь моєї Вкраїни

25 листопада українці, як і щороку , вшановували пам’ять убитих Голодомором 1932-1933 років. Жалобні заходи традиційно пройшли по всій країні, о 16-й годині відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання, мільйони людей запалили свічки.


(більше…)

Україна – територія гідності та свободи

Від 2014 р. в нашому календарі з’явилася нова дата –День Гідності та Свободи, яка відзначається 21 листопада. У назві цієї дати відбито два ключові слова сучасної людини – гідність і свобода.


(більше…)

Буковинська весна 2017

22 березня 2017 року в м. Хотин відбувся волейбольний турнір «БУКОВИНСЬКА ВЕСНА – 2017» серед дівчат студентської та учнівської молоді у рамках Дня відкритих дверей Кам’янець-Подільського індустріального коледжу.

(більше…)

Нас єднає Україна

Згідно з Указом Президента України, щодо відзначення  сторіччя  подій  Української революції 1917-1921р.р., 2017 рік проголошений роком Української революції. З нагоди цієї дати в читальному залі бібліотеки індустріального коледжу пройшов цикл заходів, щодо відзначення 100-річчя подій  Української революції і вшанування пам’яті її учасників. Заходи розпочалися з ознайомлення студентів з книжковою виставкою «Тернистий шлях до незалежності»,  з документами початку ХХ століття, доби УНР, ЗУНР, Української держави та перегляду хроніко-документальних фільмів: «Герої України. Крути. Перша Незалежність», «Воля України  або смерть». З вступним словом до студентів звернулись викладачі суспільних дисциплін Березна О.І., Григорьєв Є.О.

(більше…)

Вшанування пам’яті жертв голодомору

Пам’ять – нескінчена книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано червоно-чорним кольором. Читаєш і подумки здригаєшся від жаху. Особливо вражають сторінки, де викарбувано слова про голод. Немає страшнішої смерті, ніж повільна смерть від голоду. А так вмирала майже вся Україна.

(більше…)

Жив і творив заради України

До 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

(більше…)

Година пам’яті «Смерть за п’ять колосків із свого поля»

Щороку наприкінці осені усі навчальні та культурно-освітні заклади, державні установи, організації відзначають День пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років.
Не став винятком і наш коледж. У читальному залі бібліотеки
02 грудня 2015 року відбулася година пам’яті «Смерть за п’ять колосків із свого поля».
Студенти слухали виступ бібліотекарів Расевич В.О., Гуменної Л.В., своїх однокурсників та переглянули документальний фільм «Великий злам».
Для глибшого розкриття теми Великого Голоду підготовлена книжкова виставка «У пам’ять про скорботний тридцять третій». (більше…)

Виховна година в бібліотеці

25 березня в бібліотеці індустріального коледжу було проведено інформаційно-виховну годину “Вшануймо і полеглих, і живих, їх імена навіки збережімо…” приурочену 71-ій річниці визволення Хмельниччини.

Перед студентами груп РПЗ-141 і КСМ-141 виступили викладач історії і психології Григор’єв Є.О. і бібліотекар Гуменна Л.В. Було надано інформацію про ті страшні події, які відбувалися в період окупації Хмельниччини.

Виховна година була спрямована на виховання патріотичних почуттів до рідної держави та її захисту. Присутні вшанували пам’ять героїв тієї епохи і захисників сучасних кордонів України.

День української писемності і мови

9 листопада – День української писемності і мови. Завдяки просвітянам з 1997 року це свято стало державним і визначається щорічно. До цієї дати приурочена тематична книжкова виставка “Моя люба мова, мово українська! Скільки в тобі рідного, скільки в тобі близького!”. Матеріали виставки збагатять знання студентів про історію виникнення української мови і писемності, її тернистий шлях на протязі століть до державного визнання. Книги і публікації допоможуть зрозуміти наш основний обов’язок – зберегти і примножити рідну мову, цей духовний скарб, переданий нам у спадок попередніми поколіннями.