Кам’янець-Подільський
індустріальний коледж

Про Бібліотеку

Головна / Про Бібліотеку

Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу

Лейбніц

Сьогодні непросто знайти орієнтир у морі інформації, але саме книга, бібліотека були і залишаються тим острівцем, на якому читач знайде для себе необхідне, цікаве, відкриє завісу раніше невідомого і доторкнеться до шедеврів світової культури. Бібліотека технікуму розпочала свою діяльність у 1945 році. З перших днів свого існування вона є головним духовним і культурним центром технікуму, що здійснював обслуговування студентів.

У 1948 році завідувачкою бібліотеки була М.В.ГРИГОР’ЯНЦ, яка працювала на цій посаді до 1954 року. Бібліотека займала площу 77 квадратних метрів. На кінець 1948 року книжковий фонд бібліотеки налічував 13 тисяч 299 примірників, з них:
– Суспільно-політичної літератури – 4630 екз.,

– технічної – 1572 екз.,
– економічної – 1265 екз.,
– художньої – 2318 екз.,
– із спеціальних дисциплін – 1487 екз.

Кількість читачів на 01 січня 1949 року складала 752 особи, з них 693 студенти та 59 викладачів і співробітників. При бібліотеці було обладнано читальний зал площею 35 квадратних метрів. Для кращого ознайомлення читачів з фондом бібліотеки оформлювались книжкові виставки. Для студентів рганізовувалися читацькі конференції, проводилися бесіди про прочитані книги. Було оформлено книжкову вітрину, яка систематично оновлювалась. До ювілейних дат оформлювались фотомонтажі.

У 1955 році на посаду бібліотекаря було призначено Галину Петрівну МАСЛАКОВУ. 25 років вона працювала завідувачкою бібліотеки. За період роботи була нагороджена ювілейною медаллю “100 років від дня народження В.І. Леніна”, в 1977 році – знаком “Переможець соціалістичного змагання”. Її прізвище занесено до Книги Пошани технікуму. Галина Петрівна здійснювала керівництво факультетом бібліотекарів Університету суспільних професій.

Бібліотека – це не лише читачі і книги, але й люди, віддані улюбленій справі. До такої категорії відносилась Олена Павлівна МАТВІЄНКО, яка все своє трудове життя, а це 45 років роботи, присвятила технікуму. 4 листопада 1958 року О.П.МАТВІЄНКО було прийнято на посаду бібліотекаря. За роки роботи в бібліотеці вдалося згуртувати колектив висококваліфікованих спеціалістів, досвідчених знавців своєї справи. Чимало зусиль доклала до цього Олена Павлівна, яка очолювала бібліотеку впродовж 20 років. За трудові успіхи О.П.МАТВІЄНКО неодноразово нагороджувалася грамотами, її ім’я занесено на Дошку пошани технікуму, у 1978 році її нагороджено значком “Переможець соціалістичного змагання”. Порадником та помічником в усіх справах була бібліотекар В.М. ЛОБОВА, яка віддала роботі у бібліотеці понад 30 років. Її знали як завзяту та творчу особистість, з її ініціативи декілька років діяв самодіяльний театр.

Як яскраві особистості, справжні професіонали ввійшли до літопису бібліотеки Жанна Миколаївна КРИШТАЛЮК, Фаїна Борисівна ВЕЛЬЦМАН.

Сьогодні їхню справу продовжують бібліотекарі Людмила Василівна ГУМЕННА, Світлана Володимирівна МЕЛЬНИК, Валентина Олексіївна РАСЕВИЧ.

У 2001 році естафету професіоналізму прийняла нинішня завідувачка бібліотеки Наталія Володимирівна ГЕРМАК. Сьогодні бібліотека знаходиться у пристосованому приміщенні і займає площу 196 кв. М З маленької книгозбірні вона перетворилася на бібліотеку з фондом у 75 тисяч примірників книг. До послуг читачів – читальний зал загальною площею 79 кв. М.. Щорічно бібліотека обслуговує понад 2 тисячі користувачів, яким видається щороку майже 30 тисяч примірників документів.

Студенти мають можливість послухати лекції та відвідати заняття з основ бібліотечно-бібліографічних знань. Користувачі бібліотеки завжди мають можливість переглянути нові надходження книг і періодичних видань. Для студентів проводяться бесіди та огляди літератури на допомогу навчальному процесу.

До послуг користувачів – система каталогів і картотек: систематичних, краєзнавчих. Істотним доповненням до бібліотечних фондів стали періодичні видання, які передплачуються в значному обсязі.

Діловитість, компетентність та ініціативність колективу бібліотеки, різноманітні заходи роблять її вагомим інформаційним центром, осередком духовності в технікумі.