Кам’янець-Подільський
індустріальний коледж

Виховна робота

Головна / Виховна робота

Виховання мабутнього української нації

Розбудова нашої держави ставить на порядок денний перед навчальним закладом надзвичайно важливе і невідкладне завдання – виховання справжнього громадянина й патріота рідної землі.

Досягнення мети виховання можливе лише за умови комплексного підходу і залучення до цієї роботи всього викладацького складу, адміністрації, органів студентського самоврядування.

Для студентів нашого коледжу в позаурочний час існує багато розваг. Для них безкоштовно працюють хореографічний гурток, гурток вокального співу та клуби за інтересами. Протягом останніх років значно розширилася їх матеріальна база. Свої таланти можна продемонструвати під час багаточисленних конкурсів. Щорічний фестиваль «Співучі голоси індустрії» проводиться в технікумі щонайменше останніх 65 років. Це одночасно і концерт, і вистава. Боротьба між художніми колективами груп нового набору, а тепер збірними командами відділень, точиться досить запекло. Наполегливість, талановитість та згуртованість команд нагороджується оплесками, подарунками та солодкими призами. Коли на вулиці морози, студентів зігріває конкурс «Кохання з першого погляду», а перше весняне шоу – «Міс Індустрія». Багаторічна практика довела, що найгарніші дівчата навчаються на економічному відділенні. Для тих студенток, які мають думку, що дівчину прикрашає не тільки врода, але й інші якості, як то ерудиція, дотепність, знання іноземних мов, проводиться конкурс «Бізнес – леді». Представникам чоловічої статі більш до вподоби «Козацькі перегони». Це видовищні спортивні змагання між студентами відділень. Визначає переможців останній і найцікавіший конкурс – перетягування каната.

Завдяки підтримці викладачів та художніх керівників, студенти коледжу успішно виступають на різноманітних міських конкурсах. Наприклад, Яворський Ілля, Мартинюк Андрій стали кращими студентами Хмельниччини в регіональному конкурсі.

Ініціатором і головним помічником в проведенні виховних заходів є члени студентської ради. Студентське самоврядування в коледжі має свої традиції та цікавий досвід роботи. Голова студентської ради запрошується на засідання методичної та педагогічної ради коледжу, а також на засідання стипендіальної комісії. З 2003 року розпочалося впровадження громадської програми «Виховання студента – справа студентського колективу». Студентська рада коледжу плідно співпрацює з студентською радою гуртожитків. Щомісяця проводяться рейди з перевірки санітарного стану секцій та кімнат, де проживають студенти. Матеріали рейдів відображаються в сатиричній стіннівці «Ганьба». Ця робота є першою сходинкою у формуванні громадської та соціальної зрілості молоді. Студенти, які максимально проявляють і реалізовують здібності лідера, запрошуються до співпраці у молодіжні громадські організації міста.

Студенти-відмінники, які мають активну життєву позицію, нагоро-джуються іменними стипендіями, стипендією Верховної Ради України або званням «Кращий студент року». Пропозиції щодо нагородження подаються членами студентської ради та завідувачами відділень, рішення про нагородження приймається на засіданні педагогічної ради.

Всі визначні події та творчі надбання висвітлюються у газеті «Індустрія». Вона друкується накладом 500 примірників і розповсюджується безкоштовно. Дописувачами газети є викладачі, співробітники і студенти коледжу.

В 2010 році навчальний заклад відзначив 65 річницю з дня заснування. «Зустріч поколінь» відбулася на День студента 17 листопада. До ювілейної дати в коледжі розпочав роботу новий музей. До збору інформації та оформлення експозицій музею залучилися студенти, викладачі та ветерани коледжу.

Сучасне життя вимагає поглиблення і розширення виховного процесу, тому колектив коледжу постійно працює над виробленням ефективної стратегії виховання., втілює в життя державні програми, заходи щодо їх реалізації. Викладачі мають велику надію, що випускники – завтрашні будівники економіки країни – отримають від «Alma-mater» безцінний дороговказ до істини.


Перспективний план національного виховання студентів на 2016-2017 навчальний рік

План виховної роботи 2016-2017 (формат doc)