Кам’янець-Подільський
індустріальний коледж

Історія

Головна / Історія

З історії коледжу

Кам’янець-Подільський індустріальний коледж – вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації (створений на базі Кам’янець-Подільського індустріального технікуму), який готує фахівців для багатьох галузей промисловості, економіки, народного господарства за професійним спрямуванням спеціальностей кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст.

Будівлю коледжу споруджено 1911 року для чоловічого духовного училища. В 1917 році її підпорядкували військовому відомству ГПУ. В 20-х роках тут розташовувався хімічний технікум, реорганізований 1930 року в силікатний інститут, який в 1940 році переведено до Харкова.

У продовж 75-літньої історії навчального закладу видозмінювалися спеціальності коледжу. Одними з перших з’явились спеціальності “Монтаж і експлуатація електроустаткування промислових підприємств і установок” та „Відкрита розробка родовищ корисних копалин”, які функціонують в навчальному закладі до сьогодні.

У 1950-1970 роках, враховуючи потреби регіону, відкрито спеціальності гірничо-видобувної промисловості ( “Холодна обробка металів різанням”, “Технологія в’яжучих матеріалів”, “Геологія, пошуки і розвідка родовищ корисних копалин”, “Гірнича електромеханіка”, „Маркшейдерська справа”).

У зв’язку із введенням в експлуатацію Кам’янець-Подільського цементного заводу технікум розпочав підготовку фахівців за спеціальностями „Технологія цементної промисловості”, „Механічне обладнання промисловості будівельних матеріалів”.
У 90-х роках ХХ століття популярністю користувалися спеціальності “Землевпорядкування”, “Технологія обробки природного каменю”.
За останні роки з огляду на бурхливий науково-технічний прогрес відкрито спеціальності: “Фінанси і кредит”, “Готельне обслуговування”, „Маркетингова діяльність”, “Розробка програмного забезпечення”, „Обслуговування та ремонт електропобутової техніки” „Обслуговування комп’ютерних систем та мереж”.

За роки свого функціонування коледж підготував понад 40 тисяч фахівців. Майже всі вони знайшли своє місце у житті: працюють за фахом, займають керівні посади.
За всю історію закладу його очолювали сім осіб: Григор’янц З.С., Ожогін В.Я., Єршов І.Ф., Олінєвич С.В., Хохлов В.М.Чорний А.А. У 2011 році директором навчального закладу призначено М.І. Недошитка — викладача-методиста, Відмінника освіти України.
У 1963 році за високі досягнення у розвитку фізкультури і спорту серед молоді на базі технікуму було відкрито спортклуб „Індустрія”

У коледжі навчається 700 студентів. Для підготовки кваліфікованих фахівців створена матеріальна база з сучасним устаткуванням. До послуг студентів 83 лабораторії і аудиторії, три майстерні, три спортивних зали, бібліотека з читальною залою, актова зала, мінералогічний музей, музей історії коледжу. Вивчення інформатики і комп’ютерної техніки здійснюється в 6 лабораторіях, які обладнано сучасними комп’ютерами. Два гуртожитки повністю забезпечують потреби студентів у житлі.

Підготовку спеціалістів у коледжі здійснює висококваліфікований, згуртований педагогічний колектив, у якому працюють 82 викладача. З них 63 особи викладачі вищої категорії, 11 викладачі – методисти, 10 –старші викладачі, 3 кандидати наук. Творчим надбанням колективу викладачів є публікації, програми, навчально-методичні посібники, статті методичного спрямування у педагогічних газетах і журналах, збірниках. Для колективу характерна стабільність: багато викладачів, які закінчили в свій час технікум, нині працюють у коледжі.

Зусиллями працівників навчального закладу створено колективну монографію «Літопис Кам’янець-Подільського індустріального технікуму». У коледжі розроблено свій герб, створено прапор, гімн та друкований засіб масової інформації – газета «Індустрія».
Згідно з вимогами часу і відповідно до положень Булонського процесу коледж здійснює міжнародну діяльність у галузі освіти. У 2010 році було підписано Договір про співпрацю між коледжем та Комплексом професійних шкіл ім. Народної освіти польського міста Глогова. Кожного року відбуваються обміни між польськими і українськими студентами. Делегації складаються з шести-восьми студентів всіх спеціальностей. Студенти живуть в сім’ях і знайомляться з історичною спадщиною двох держав, народними традиціями. Викладачі вивчають методику викладання дисциплін в країнах Євросоюзу, обмінюються досвідом з організації навчально-виховного процесу.


Випуск техніків –електриків 1949 рік

Випуск техніків-механіків 1952 рік

Випуск геологів 1955 рік

Перший випуск ГЕМівців 1954 рік

Будівля технікуму у далекі 50-ті

Учасники художньої самодіяльності відділення механіків 1952 рік

Перші студенти гірничої спеціальності 1951 рік

Циклова комісія фахових електротехнічних дисциплін. Сидять (зліва направо):Л.А. Гарбарець,В.Й. Геройський, В.В. Заславський, А.Ф. Мазур. Стоять (зліва направо): В.А. Червоноградський, С.Г. Івашкін, М.І. Стрільчук, А.І. Заболотний

Засідання державної кваліфікаційної комісії із захисту дипломних проектів гірничого відділення

Виступ агіт бригади „Побєдіт”

Керівники будівельних загонів

Перший випуск землевпорядників 1996 рік

Династія Григорчуків

Науково-практична конференція з питань розвитку туризму в м. Кам’янці- Подільському

Незмінні ведучі викладацьких вогників В.В. Чередниченко та А.А. Чорний

Свято 1 травня зліва: викладач технікуму Е.М. Колосовська; праворуч завуч технікуму А.А. Чорний

Традиційні змагання серед працівників освіти вищих навчальних закладів міста, присвячені пам’яті Ю.Й. Покотильського

Мір сон зліва направо: М.І. Григорчук, Ю.З. Мір сон, В.Ф. Левицький і директор Гуменецько-Вербецького кар’єроуправління В.М. Желіховський

Свято міста. Другий зліва: голова Хмельницької обласної ради А.О. Овчарук; в центрі: міський голова О.В. Мазурчак; зправа директор технікуму А.А. Чорний.

Колектив технікуму 2000 рік

Зустріч ветеранів-працівників коледжу 9 травня 2005 року

Танцювальний колектив технікуму Феєрія

Свято Першого дзвоника 2005 рік

Переможниця конкурсу Студент року 2008 Білоусова Зоряна

Виступ директора коледжу Чорного.А. під час святкування Дня коледжу 2008 рік

Святкування Дня Святого Валентина в коледжі

Стенд музею коледжу

Викладач коледжу В.М. Собачинський під час проходження військової служб

Викладачі та студенти коледжу допомагають армійцям, плетуть маскувальні сітки

70 років коледжу Святкування 70-ї річниці навчального закладу


© 2019 Кам’янець-Подільський індустріальний коледж

Всі права захищено та охороняються Законом України «Про авторські та суміжні права»